Ön Ödemeli Kart Kullanmanın 7 Avantajı

on-odemeli-kart-7-avantaj

Paranızı kontrol etmek, onu nerede saklayacağınıza ve nasıl kullanacağınıza karar vermek oldukça zor. Fakat günümüz dünyası bu konuda bizlere çok fazla seçenek sunuyor. Bu seçeneklerin en güzel örneği Paykwik gibi ön ödemeli kart kullanımları. Bu yazımızda diğer muhasebe yöntemlerinden ziyade Paykwik gibi kartların avantajlarını inceleyeceğiz.

Ön Ödemeli Kart Nedir?

Ön ödemeli kartlar, tıpkı kredi kartları ve banka kartları gibi bir kart şemasıyla hazırlanan, fiziki pos, mobil pos, sanal pos ve atm gibi araçlarla kullanılan ödeme kartlarıdır. Arkasında bir kredi veya mevduat hesabı yerine elektronik para hesabı çalışan bu kartlar elektronik para kuruluşları ve bankalar tarafından üretilebilmektedir.

Özetle ön ödemeli kartlar, borçlandırmayan, karta yatırdığınız para kadar harcama ve para çekme işlemi yapabildiğiniz, hizmet sağlayıcı kuruluşun sizin paranızı gecelik faiz vb. finansal araçlarda değerlendirerek para kazanmasına izin vermeyen, bankalar olmadan ödeme yapmayı sağlayan araçlardır.

Ön Ödemeli Kart Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Dilerseniz Paykwik ve diğer ön ödemeli kartları ön plana çıkaran 7 avantajı listeleyelim.

1. Banka İncelemelerine İhtiyacınız Yok

Pek çok banka, belki de hepsi, para kullanmanız konusunda sizlere yardımcı olmak için sizi çok büyük incelemelere tabi tutar.

Bankadaki geçmiş deneyimleriniz, kullandığınız krediler, ödemeleriniz gibi pek çok kriterde en ufak bir hata yapmışsanız ya da gecikme yaşamışsanız, bankaların size yaklaşımı çok da güzel olmayacaktır.

Paykwik gibi ön ödemeli kartlar ilk olarak bu noktada devreye giriyor. Bu kartlar, sizlerden herhangi bir bilgi istemeden internet dünyasında para harcamanıza olanak sağlıyor. Unutmadan, 18 yaş üstü kullanıcı olmanız tek koşul.

2. Paranızı Anlık Olarak Kullanın

Hiç birimiz para yatırma ya da bozdurma işlemlerini severek ya da isteyerek yapmayız. Bir akşam sıcacık evimizden çıkıp bankamatik aramak veya gün içerisinde bankalarda sıra beklemek kimse için eğlenceli değil.

Ön ödemeli kartlarınızı satın almak için bu tarz işlemlerle uğraşmazsınız. Bütün işlemlerinizi internet ortamında anlık olarak yapabilirsiniz. Kart bozumu işlemini anlık olarak havale ile alıp, yine havale, mobil ödeme gibi yöntemlerle anında para yatırabilirsiniz.

Paykwik Satın Alma işlemleri hakkında bilgi alın.

3. Online Alışverişlerde Kolay Kullanım

Alışverişe gitmek toplumumuzda eğlenceli bir deneyim, bunu unutmamak gerek. Ancak satın almak istediğiniz bir ürün için herhangi bir alışveriş merkezine gitmek size ekstra masraf ve zaman kaybı demektir.

İnternet alışverişlerinde ise ne kalabalıklar içinde saatlerce dolanmanız, ne de uzun kuyruklar beklemeniz gerekir. Hatta, ısrarla peşinizden koşan satış görevlileri ve huysuz kasa görevlileri bile alışverişlerinizi internetten yapmak için çok önemli bir sebep olabilir. Bunun yerine, bir kaç dakika içinde istediğiniz ürünü Google ile aratıp, herhangi bir internet sitesinde bulabilir, fiyatlarını karşılaştırabilir ve size uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Online alışverişleri nakit para ile yapmanın imkansızlığı bir yana, paranızı tuttuğunuz bir kredi kartı ile alışveriş yapmak bütçe yönetimi konusunda da sorun yaşatabilir. Harcamayı seviyoruz, kendimizi tutamayıp ihtiyacımızdan fazlasını harcayabiliriz.

4. Ön Ödemeli Kartlar En Güvenilir Ödeme Yöntemi

Nakit paranız, çalınabilir. Kredi kartı bilgileriniz, çalınabilir. Hatta kredi kartı bilgileriniz üzerinden kimlik bilgileriniz de güvenlik tehdidi ile karşı karşıya kalabilir. Ön ödemeli kartlar bu noktada internetin kolaylıklarının yanında ortaya çıkan güvenlik sorunlarını gidermek için en iyi yöntem

En güvenilir Paykwik yazımızda, Paykwik kartlarının neden güvenli olduğunu inceleyebilirsiniz.

5. Borçlanmaya Karşı Çok Etkili Bir ‘Bütçe Yönetim’ Aracıdır

Bütçemizi her zaman etkili bir biçimde yönetemiyor olabiliriz. Kazandığınızdan fazlasını harcamak, insanı iflasa kadar götürebilecek bir durumdur. Eğer para harcamaya çok hevesliyseniz ve bunu kontrol etmekte zorlanma ihtimaliniz varsa, ön ödemeli kartlar en iyi dostunuz olur.

Paykwik gibi ön ödemeli kartlar kullanırken önceden belirlediğiniz tutardan fazla harcama şansınız olmaz. İhtiyacınız ne kadar ise ancak o kadar kullanırsınız. Bu noktada Paykwik satın alıp, alışverişlerinizi bu kartlar ile gerçekleştirdiğinizde, bütçe yönetimini kolaylaştırabilirsiniz.

6. Ön Ödemeli Kart Kimlik Bilgisi Gerektirmez

Özellikle Paykwik kartlarının en büyük avantajı, alışverişlerinizde kimlik bilgilerinizi kullanmanıza gerek kalmamasıdır. Ön ödemeleri kartların belki de ortaya çıkma sebebi olan güvenlik sorunlarını Paykwik ile aşabilirsiniz.

Güvenli Online Alışveriş işlemleriniz için dikkat etmeniz gerekenleri incelediğimiz yazımızı okumayı unutmayın.

İnternetten alışveriş yaparken hepimizin yaşadığı en önemli güvenlik korkusu, kredi kartı bilgilerimizin çalınması ile beraber kimlik bilgilerimize ulaşılmasıdır. Kötü niyetli internet sitelerinin kredi kartı ve kişisel bilgilerinize ulaşmasını istemiyoruz. Bu nedenle ön ödemeli kartlar kullanmaya devam edelim 🙂

7. Hızlı Kart Bozumu

Ön ödemeli kartları temin ettiğiniz websitesi üzerinden hızlıca kart bozumu gerçekleştirebilirsiniz. Bankacılıktaki en hızlı para transferi işlemi olan havale yöntemi ile yine yerinizden kalkmadan ön ödemeli kartınızın para değerini hızlı ve kolay bir şekilde geri alabilirsiniz.

Ön Ödemeli Kart Kullanmanın 7 Avantajı

  1. İnceleme Gerektirmez
  2. Anlık Para Kullanımı
  3. Kolay Online Alışveriş
  4. En Güvenilir Ödeme Yöntemi
  5. Bütçe Yönetim Aracı
  6. Kimlik Bilgisi Gerektirmez
  7. Hızlı Kart Bozumu

pg-logo

Etiketler: